Madeleine Pyk – en samling F769

SERVISDELAR, ca 50 delar, porslin, trol omkring 1900.

18 mattallrikar, ytterfoder, 2+2+2 skålfat, saltkar, 2 gallerskålar, 4 ljusstakar, 2 skålar, uppsats med cremekoppar, kanna mm.

Slitage i förgyllning, sprickor, naggar.

Utropspris
1 500 SEK