MATSERVIS, 20 delar, porslin, "Nejlika", IKEA, 1700-talsserien, 1990-tal.

6 djupa tallrikar, diameter ca 22.
6 mattallrikar, diameter ca 26.
6 assietter, diameter ca 22.
1 uppläggningsfat, längd ca 31, bredd ca 25,5.
1 såssnipa, längd ca 19,5, bredd ca 11, höjd ca 5.

Smärre bruksslitage.

Utropspris
2 000 SEK