VAS, silver, svenska stämplar EJ 1910. Vikt 560 g.

Invändigt delvis förgylld. Sockel med akantusdekor. Ciselerade detaljer. Höjd 27 cm.

Repor. Någon obetydlig buckla.

Utropspris
2 500 SEK