PARTI SILVER, 8 delar, bland annat Adie Brothers Ltd, Birmingham, 1978. Totalvikt ca 304g.

2 saltkar, en med lock, blå glasinsatser, ströare, två bägare med blå glasinsatser, 2 dosor, en vas. Höjd 2-9cm.

Sliatge. Repor. Bucklor. Vikt utan glasinsatser.

Utropspris
1 500 SEK