KAFFE- SAMT TESERVIS, 4 delar, silver, nyrokoko. Gustaf Robert Lindbäck, Nederkalix. resp CG Hallberg, Stockholm. 1911-1915.

Kaffekanna (h 27), tekanna, gräddkanna samt sockerskrin. Bukig med breda godronner. Lock med blomsterknopp.

Slitage, bucklor.

Utropspris
3 500 SEK