SOPPSLEV, silver, svenska stämplar 1792. Total vikt 145 gram.

Skaftets fäste med dekor av vingar. Skaft av trä. Monogram PRS L&H. Otydlig stämpel. Längd 44 cm.

Bucklor. Slitage.

Utropspris
1 500 SEK