BESTICKSERVIS silver, 175 delar, bla Guldsmeds aktiebolaget, Stockholm, 1900-tal. Totalvikt ca 6700 gr.

12 matknivar, 12 bordsknivar, 12 fruktknivar, 12 teskedar, 12 hummergafflar, 12 matgafflar, 12 bordsgafflar, 12 smörgåsgafflar, 12 matskedar, 12 bordsskedar, 12 kaffeskedar, 12 fiskgafflar, 12 fiskknivar, 2 ostknivar, 1 skekgaffel, 1 sockerströare, 4 smörknivar, 3 syltskedar, 2 såsslevar, 5 knivställ, soppslev.

Slitage, repor, knivblad i rostfritt stål, gravyr.

Utropspris
25 000 SEK