VILSTOL "Hammock chair", Poul Kjaerholm, Formgiven 1965, Fritz Hansen.

Modellnummer PK-24. Stål och flätad rotting, löskudde av svart skinn. Etikettmärkt Fritz Hansen, Madein Denmark 1987.

Slitage. Större skador på rotting.

Utropspris
12 000 SEK