BOK, "Principios universales y reglas generales de la verdadera destreza del espadin" av Manuel A de Brea, Madrid 1805.

Illustrerad. Samtida helfranskt skinnband.

Slitage, smärre ytskador på bandet, ej genomgången.

Proveniens

Arne Nilssons samling, Sandviken.

Utropspris
2 500 SEK