BORDSLAMPA, marmor, glas och metall, ca 1900.

Kvinnofigur med fågel. Kupa i svagt rosafärgat glas med guldfärgade ränder, marmorsockel. Längd 30 cm, höjd 24,5 cm.

Ej funktionstestad. Rost, slitage. Kupan samt elektrifiering senare. Kantnagg.

Utropspris
150 EUR