DYKARPUMP, No 7, Karlskrona, 1900-talets första hälft/mitt.

Trä, järn och mässing. Märkt med mässingsbricka"PUMP No 7, KVAB, AVD 53, KARLSKRONA". Höjd 130 cm.

Slitage. Inte fullt monterad (alla skruvar medföljer). Ej genomgången, funktion ej kontrollerad.

Utropspris
11 000 SEK