FÖNSTER, omkring 1900.

FÖNSTER, omkring 1900.

Ovalt, spröjs i trä. Med karm. Spår av tidigare bemålning. Längd ca 139 cm, bredd ca 90 cm, djup ca 14,5 cm.

Slitage, anlöpningar, skador. Sprickor i glas, trasiga lister.

Utropspris
2 000 SEK