ASKFAT, Rey Urban, samt BREVPRESS, silver, 1900-tal. Askfatets vikt ca 164g.

Askfat med S-E bankens symbol på undersidan, diameter ca 10 cm. Brevpress i trä och silver, diameter 11 cm, (vikt 360g) med märkning "Sockholms Enskilda Bank".

Slitage.

Utropspris
1 500 SEK