SKÄNK, "Grand", Nils Jonsson, Troeds i Bjärnum, 1960-tal.

Jakarandafanerad. Två skjutdörrar, 4 lådor varav den övre med filtklädd inredning, skåpdörr med bakomliggande vitlackerad barinredning. Brännmärkt. Bredd 253, djup 43, höjd 78 cm.

Handtag med skada. Skiva med fläckar. Repor. Invändigt missfärgad. Slitage.

Utropspris
8 000 SEK