TAKLAMPA, 1900-talets mitt. Fog & Mörup, Danmark. Höjd ca 80 cm.

16 kupor med form av tulpanblomma i opalglas. Stomme i mässing. Märkt FM.

Funktionen ej kontrollerad. Bruksslitage. Kupor med små kantnagg.

Utropspris
4 000 SEK