SOUVENIRER, VM i Friidrott i Helsingfors 1983, bl.a. minnesmedalj och 2 st. stämplade första dags-frimärken.

Frimärken, 2 st, stämplade 6.6.83, första dagens stämpel.
Minnesmedalj, förgylld brons, Reijo Paavilainen, Sporrong. Diameter 6 cm.
Dekaler i olika storlekar med logo föreställande löpbanor samt prispallarna och mascoten.
Pins, 4 st.
Vimpel, längd 29 cm.
Ett vykort över Stadion och Paavo Nurmis staty med VM-logo
Affischer, plast med präglat motiv, 3 st. 47,5x 32.

Smärre slitage. Två affischer med slitage varav en med veck i hörnet.

Utropspris
150 EUR