SYBORD, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal.

Fanerat med mahogny och andra träslag. Beslag av mässing. Tygdetaljer. Längd 49. Bredd 33. Höjd 87 cm.

Repor. Slagmärken. Tyg med slitage. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK