PARTI SILVER, 14 delar, bl.a. GAB, 1956, total vikt ca 611 gram.

Sockerruska höjd ca 10 cm
saltsked längd ca 7,5 cm
dosa längd ca 7 cm
2 servettringar
kanna höjd ca 7 cm
skål med glasinfattning höjd ca 3 cm
4 pokaler höjd ca 5,5-9
3 bägare höjd ca 4,5-8
bägare med handtag höjd ca 6,5

Slitage, repor, bucklor. Bär inskriptioner. Glasinfattning med nagg.

Utropspris
3 000 SEK