SERVISDELAR, 61 st, porslin, "Helblond Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-tal.

Vas, 5 uppläggningsfat, 2 lockkarotter, 13 mattallrikar, 2 smörtaxar, salt och pepparkar, 10 askfat, 12 förrättstallrikar, 13 djupa tallrikar, såsbåt.

Bruksslitage, 7 delar II:a sortering.

Utropspris
15 000 SEK