SCHATULL MED SILVERBESTICK, 54 st, mest "Svensk spetsig", bla GAB, 1900-tal. Tot ca 1700 gram.

12 bordsgafflar av något varierande storlek, 12 bordsknivar, 10 matskedar, 6 dessertskedar, mindre slev, modell "Svensk spetsig", 12+1 kaffeskedar modell "Gammal fransk". Nysilverbestick medföljer av "Svensk spetsig" och annan modell. Schatullet med fyra lådor, 34 x 31, h 29.

Slitage, knivarna med rostfria blad, graverade initialer på flertalet.

Utropspris
3 000 SEK