KAMERA, Leica M3, serienr 918468. Svartlackerad.

Enligt uppgift tillverkad 1958 i 1320 ex. Inköpt i Malmö i början av 1960-talet. Objektiv Canon Lens 50mm f:1.8, ej ursprungligt.

Funktion ej testad. Slitage.

Proveniens

Konstnären, journalisten och fotografen Bo Hylander.

Utropspris
15 000 SEK