ETAGÉBORD, nyrenässans, sent 1800-tal.

Skiva av marmor. Fanerad med valnöt. En låda i sarg. 2 hyllplan. Svarvad dekor. Fotavslutningar av hjultrissor. Längd 45. Bredd 35. Höjd 75 cm.

Något slagna hyllplan. Sprickor. Smärre repor.

Utropspris
1 500 SEK