DAMARBETSBORD, 1800-talets andra hälft

Fanerat med riklig intarsia. Beslag och listverk av brons. Uppfällbar skiva med lådinrikt och spegel. Längd 56. Bredd 40. Höjd 73 cm.

Åldersrelaterat slitage. Smärre fanerskada. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
6 000 SEK