PARTI SILVER, 24 st, bl a Johan Petter Grönwall, Stockholm, 1832. Totalvikt ca 401 gram.

Två såsslevar, längd ca 18 cm, 16 mockaskedar i olika storlekar och modeller, längd ca 10-12 cm, 2 sockertänger i olika storlekar och modeller, längd ca 8- 13 cm, 1 sockerströare, längd ca 20 cm(tillverkad av J P Grönwall), 1 mindre sked, längd ca 11 cm, 1 nål med kedja, längd ca 7 cm, 1 servettring med monogram, längd ca 6 cm .

Slitage, anlupet, repor. Ingraverad text.

Utropspris
2 000 SEK