BOKPARTI OM ARKITEKTUR OCH SKULPTUR, 6 vol, bla "The Historical Castles and Mansions of Scotland" av AH. Millar, London 1890.

Även bla "Monuments and Monumental inscriptions in Scotland" I-II, av Charles Rogers, London 1871, "Sveriges prydnader och märkvärdigheter 1849". Olika typer av bokband.

Slitage, några band med skador, ej genomgångna.

Utropspris
1 500 SEK