SAMLING MYNT, silver, 209 st, Sverige bland annat 5-kronor och 1-kronor. Total vikt ca 1448 g.

5 kronor, 7 st, 1935, 1955, 1959.
1 kronor, 32 st, 1890-1959.
50 ören, 31 st, 1924-1956.
25 ören, 40 st, 1914-1957.
10 ören, 99 st, 1861-1959.
Olika silverhalt.

Smuts. Slitage. Repor.

Utropspris
4 000 SEK