TESERVIS, 25 delar, keramik, Nittsjö, 1900-talets mitt.

Gulglaserat. Etikettmärkt. Omfattande 10 tekoppar med fat, 10 assietter, kakfat, tekanna med underlägg, sockerskål, gräddkanna. Kopp med fat höjd 5 cm. Tekoppens diameter 12 cm.

Mindre bruksslitage. Någon repa.

Utropspris
1 500 SEK