TAKLAMPA. koppar och mässing, jugendstil, tidigt 1900-tal. Höjd 85 cm.

Kupor av slipat och matterat glas. 3 hängande kupor. Utanpåliggande dekor av blommor och bladverk. Extra kedjelänk medföljer.

Obetydliga invändiga nagg på kupor. Repor. Slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK