SERVIS, 57 delar porslin, "Florentine Turquoise" Wedgwood, England 1900-talets senare hälft.

12 st flata tallrikar
12 st buljongskålar
12 st förrättstallrikar
12 st assietter
4 st ovala serveringsfat, längd 19-49 cm
2 st ovala serveringsskålar
2 st såsskål
runt fat
soppskål med lock
Diameter 16-33 cm

Smärre bruksslitage.

Utropspris
200 EUR