Emile Gallé

(Frankrike, 1846-1904)
Emile Gallé
(Frankrike, 1846-1904)

LAMPFOT, glas, Émile Gallé, Frankrike, tidigt 1900-tal.

Överfång i mörkröda toner med bladverk mot ljusare botten. Etikettmärkt. Höjd 27 cm.

Kupa saknas. Obetydliga repor.

Utropspris
10 000 SEK