FRUKTKNIVAR, 18 st (6+6+6), silver, olika åldrar och modeller. Vikt med träskaft ca 496 g.
6 st, silverblad, 1892, Danmark. Längd 20 cm. 5 st, silverblad, svenska stämplar1940. Längd 17 cm. 6 st, silverblad, träskaft, svenska stämplar 1851. Längd 17 cm.
Smärre bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.