ALTARSKÅP, trä, Kina, 1900-talets första hälft.

Rektangulär form. Svartlackerad och dekorerad med genombrutna träreliefer. Längd 45 cm, bredd 34,5 cm, djup 16,5 cm.

Slitage, skador. Dörrar lösa. Färgbortfall, lösa delar.

Utropspris
5 000 SEK