FRIMURARVÄRJA, metall, 1900-tal.

Med rik dekor av i huvudsak symboler hemmahörande inom frimurarorden. Handtag i svärtat trä. Även klinga och balja med rik dekor. Längd ca 92 cm.

Nagg, sprickor och avskavd färg på handtag. Handtag är också en aning löst(kan röras upp och ner). Bucklor, varav de mest framträdande på balja. Anlupen samt repor.

Utropspris
1 800 SEK