MATSKEDAR, 6 st, silver, Ryssland och England, 1800-tal. Vikt ca 399 g.

Fiolmodell. 3 st Franz Meyer, 1866. 1 st Klimowicz, 1886. 1 st 1878. 1 st England. Längd 20 - 22 cm.

Smärre bruksslitage. Monogram, 2 under krona.

Utropspris
2 000 SEK