BRICKA, silver, Albin Öijving, Gävle tillskriven, 1900-talets mitt. oval hamrad. Vikt ca1965g.

Oval, hamrad dekor, bård i form av punkter och stavar. Längd 56cm.

Slitage. Missfärgning.

Proveniens

I arv från A. Öijvings juvelerarbutik i Gävle.

Utropspris
10 000 SEK