Smycken
376670

RING, SLIPSHÅLLARE och KORS, guld 14K, Björn Weckström, Lapponia, Helsingfors 1970-tal. Vikt 19 g.

Ring, guld med turmalin, stämplad Finland Björn. 1972. Storlek 21,5. Längd 3 cm.
Slipshållaren stämplad Finland Lapponia Björn. 1972. Längd 8,4 cm.
Korsets bredd 1,3 cm.

Korset med gravering. Ringen med bruksslitage.

Utropspris
450 EUR