BISKVIFLICKDOCKA, Heubach Köppelsdorf 342.6 1/2. Tyskland, 1900-talets första hälft.

Huvud av porslin. Blundögon. Öppen mun med rörlig tunga. Rygg med högtalare. Ledad kropp av massa. Längd ca 50 cm.

Ej funktionstestad. Ögonlock med skador. Repor. Slitage.

Utropspris
1 500 SEK