Madeleine Pyk – en samling F769

SKÅLFAT, silverhalt 830, Importstämpel, omkring 1900. Vikt ca 666g.

Rund skålformad med driven dekor. Uppburen av fyra tassar. Diam 35. Höjd 7.

Ytslitage. Mindre märken och repor.

Utropspris
3 000 SEK