JULSERVIS, ca 30 delar, flintgods, "God Jul", "old Gustavsberg", Rörstrand 1900-talets slut.

14 gröttallrikar, 12 mattallrikar, 2 kandelabrar, mjölkkanna, grötskål.
Juletid.

Mindre bruksslitage. En grötskål och kandelaber skiljer något i färg. Något tidigare tillverkning.

Utropspris
4 000 SEK