SALSSKÅP, senbarockstil, 1900-talets början.

Fanérat. Överdel med uppsvängt krön. Hyllplan bakom glasade dörrar med spröjs. Sidogavlar i glas. Underdel med bukig form. 4 lådor. Beslag i mässing. Snedställda hörn. Avslutas med skurna tassar. Längd 157, bredd 47, höjd 201. Nyckel finns.

Slitage. Märken och repor. Spricka i ett sidoglas. Löst draghandtag medföljer.

Utropspris
5 000 SEK