PARTI GLAS, 37 delar, 1900-talets första hälft.

34 st målade glas med dekor av främst tomtar och hjärtan, höjd ca 5-10 cm.
Plunta i form av tunna med målad dekor, höjd ca 11 cm. Flaska med dekor av tomtar, höjd ca 27 cm. Flaska med dekor av hjärta, höjd ca 25 cm. Juletid.

Bruksslitage. En propp saknas.

Juletid

Utropspris
1 500 SEK