Cindy Sherman

(USA, Född 1954)
Cindy Sherman
(USA, Född 1954)

PARTI FOTOBÖCKER, 7 st, bl a "cindy sherman", Gunilla Knape, Hasselblad Center, samtliga signerade.

Samtliga böcker är av konstnärerna egenhändigt signerade.
"Figur i Landskap", Denise Grünstein utställningskatalog från Moderna Museet, Stockholm, 2001.
"Picture Imperfect", Kent Klich, Journal, Stockholm, 2008.
"LASSE liten, EN ÄNGSLIG GOSSES MEMOARER", Lasse Åberg & Denise Grünstein, Bokförlaget Atlantis, Stockholm, 1989.
"Maria Friberg", Maria Friberg Förlag.(2 vol.)
"JÄGER ARÈN/1416 ANHOLT", Jäger Arén, Journal, Stockholm, 2004.
"cindy sherman", Gunilla Knape, Hasselblad Center,1999. Gavs ut i samband med The Hasselblad Award vilket tilldelades Cindy Scherman 1999.

Ej fullständigt genomgångna. Smärre slitage.

Utropspris
2 000 SEK