DIVERSE PORSLIN, 5 delar, Kina. 1800 samt 1900-tal.

Tre skålar med dekor i underglasyrblått, varav en med röd detalj (diameter ca 17-11 cm). En dosa med dekor av landskap (diameter ca 7 cm). Ett större fat med figurscen i famille vertpaletten (diameter ca 26,5 cm).

Slitage, repor och nagg.

Utropspris
1 500 SEK