LANTERN CLOCK, England, barockstil 1800-tal.

Mässing, Rak form. Överst klangskål. Graverad och genombruten dekor. Rund sifferring. Höjd 38 cm. Nyckel finns.

Slitage skador.

Utropspris
4 000 SEK