LUKTDOSOR, 2st, snarlika, silver med färgade glasstenar, Tyskland/Danmark, bär datering 1856. Vikt ca204g.

Urnformade med hänklar, besatta med färgade glasstenar, delvis förgyllda, dolt fack i foten. En med gravyr H. Thomsen 1856. Höjd 13,5-15 cm.

Slitage. Nagg. Enstaka stenar saknas, enstaka stenar med sprickor.

Utropspris
2 500 SEK