RISSKÅLAR, 8 st, porslin, Kina 1900-talets senare hälft.

Tryckt dekor i rött och grönt föreställande bland annat hur och skrivtecken. Bär stämpel undertill samt ägarmärkning inuti. Diameter 11,5 Höjd 6 cm.

Nagg. Slitage, repor. Tillverkningsdefekter.

Utropspris
1 500 SEK