Smycken
380118

BROSCH OCH HÄNGE, 18k resp samt ametister och röda stenar. 1900-tal. Vikt 11,7g.

Brosch med rektangulär fasettslipad ametist, krönande rosett, hänge filigran med ametist, längd ca3cm. Brosch, 8k guld med glas på baksida samt fyra röda briljantslipade stenar, fasetterad ovansida, diameter ca3cm, 1800-tal - medföljer.

Smärre slitage på ametistsmycken.

Utropspris
2 500 SEK