BOK, 2 exemplar, "Fröken Julie" av August Strindberg, Stockholm 1888.

Originalomslag av papper resp senare halvfranskt skinnband med originalomslaget medbundet.

Slitage, riss, skador på bandet, bakre omslag medföljer.

Utropspris
2 000 SEK