FLASKA samt SKÅL, kristall och glas, 1800/1900-tal.

Flaska med kasad dekor med växtmönster. Höjd 24,5cm. Båtformad skål med skärslipad skål, höjd 22cm.

Bruksslitage. Tillverkningsdefekter. Sprickor vid flaskans mynning.

Utropspris
1 500 SEK