Även bla "Strindberg liv och diktning" av Erik Hedrén, Stockholm 1921, "Samlade otryckta skrifter" I-II, Stockholm 1918-19, "Vivisektioner" av August Strindberg, Stockholm 1958, "Att samla Olika typer av bokband.
Slitage, några med skador, ej genomgångna.